Sociální rehabilitace

Jste v obtížné životní situaci a potřebujete poradit či pomoci?

Vedoucí služby: Mgr.Petra Černá

 

Kde nás najdete:Cajthamlova 169, Beroun, telefon: 734 871 353

 

Poslání služby

Posláním služby je podpořit osoby ohrožené sociálním vyloučením, ztrátou bydlení či bydlící v nevyhovujících podmínkách tak, aby byly schopny aktivně a efektivně řešit svou situaci. Podpora probíhá formou pravidelných konzultací v přirozeném prostředí.

Cíl služby

Cílem je uživatel se stálým bydlením, informovaný, zorientovaný a stabilizovaný ve své situaci.

 

Komu je služba určena

Cílovou skupinu tvoří osoby starší 18 let s problémem v oblasti samostatného bydlení včetně osob se zdravotním postižením s předpoklady pro zvládnutí samostatného života s aktivním přístupem k hledání řešení situace.

Zásady služby

  • Respekt k osobnosti a situaci uživatele 
  • Dobrovolnost využití služby
  • Ochrana soukromí, diskrétnost
  • Podpora samostatnosti uživatele

Podmínky poskytování služby

Zájemce o službu musí spadat do cílové skupiny a musí být schopen porozumět sdělovaným informacím a adekvátně na ně reagovat.

Služba je poskytována na Berounsku terénní formou  a je BEZPLATNÁ.

Provozní doba je v pracovní dny dle telefonické dohody.

Poskytované činnosti 

V čem Vám můžeme pomoci:

  • Nácvik dovedností spojených s bydlením (nácvik nakupování, péče o domácnost, hospodaření s penězi)
  • Podpora při hledání zaměstnání (pomoc se sepsáním životopisu, práce s internetem – vyhledávání inzerátů, doprovod na pohovor, podpora v udržení zaměstnání)
  • Pomoc s dluhy (orientace ve finanční situaci, hospodaření s penězi, žádosti o splátkové kalendáře, doprovod do právní poradny apod.)
  • Pomoc při jednání s úřady (podpora při vyřizování soc. dávek a důchodů, doprovod na úřady)
  • Základní sociální poradenství

Materiální a technické zabezpečení služby

Služba má k dispozici osobní automobil a služební telefon s mobilními daty. V kanceláři služby 
mají zaměstnanci k dispozici PC s multifunkční tiskárnou.

 

Služba je financována z prostředků Středočeského kraje.

opz vizuál tabulka

 

Dokumenty ke stažení

Leták služby zde.

Veřejný závazek

 

Kde potkáte tříkrálové koledníky?

Kde potkáte tříkrálové koledníky?

Od 1. do 14. ledna 2018 můžete v Berouně a okolí potkat skupinky králů v kostýmech i bez, děti i dospělé. V našem regionu začne sbírka v Kostele Nanebevzetí Panny Marie v Počaplech, po novoroční mši v neděli 1. ledna. V článku se dozvíte další místa kde se bude koledovat. Na viděnou!

Sháníme kolegyni

Sháníme kolegyni

Rádi bychom přijali nové zaměstnance. Znáte někoho s chutí a energií, kdo by rád pracoval v sociálních službách a staral se o rodiny, které mají obtíže s penězi, s prací, ve vztahu? Rozklikněte prosím nadpis článku a čtěte dál.

Vánoční dekorace Šicí dílny k prodeji

Vánoční dekorace Šicí dílny k prodeji

Naše šikovné paní ze Šicí dílny mají našité panenky - andělíčky s vánočním kořením v bříšku, ozdoby na stromeček, taštičky a spoustu chňapek s vánoční tématikou. Nakoupit můžete přímo v dílně anebo na vánočních trzích, kterých se účastníme:

Berounská Noc venku se Sašou Uhlovou

Ve čtvrtek 23.11. nasměrují návštěvníci sálu Gymnázia J.Barranda počtvrté pozornost k lidem na okraji společnosti. Prodiskutovat sociální témata přijede Saša Uhlová, novinářka, o jejíž reportážích z prostředí nejhůře placených zaměstnání, se mluví jako o české žurnalistické události roku. V průběhu večera vystoupí také divadelní soubor DivaDno, ve kterém účinkují lidé bez domova.

Potravinová sbírka

Potravinová sbírka

V sobotu 11. 11. se konal 5. ročník Národní potravinové sbírky. V Berouně v Penny Marketu jsme žádali o dar potravin a drogistického zboží již počtvrté a nově jsme se zapojili v prodejnách Billa v Berouně a v Hořovicích. Celkem jste nám darovali úžasných 1663 kg pomoci, kterou distribuujeme lidem v nouzi.

 

Výroční zpráva Farní charity Beroun 2016

Výroční zpráva Farní charity Beroun 2016

Kolika klientům Farní charita Beroun pomohla v roce 2016? Kolika lidem jsme dali práci, ale i kolik všechno kolem stálo? Významné události, novinky loňska, spousta fotografií a jiné nezbytnosti ..čtěte ve výroční zprávě FCHB za rok 2016 zde

V Berouně se replyšuje

V Berouně se replyšuje

Zaznamenali jste reklamu s VVrkou a LEOPRDem? V reklamě na perlivý nápoj už není pes fofolák, ale sympatické duo zvláštních plyšáků. A věděli jste kde se replyšuje a že Replyšovna z reklamy je vlastně Šicí dílna Farní charity Beroun? Nyní práci šikovných, dlouhodobě nezaměstnaných žen z dílny, ocení 5 tisíc majitelů zreplyšovaných zvířátek. 

Vydařené trhy. Děkujeme za podporu!

Vydařené trhy. Děkujeme za podporu!

Beroun se o víkendu opět zaplnil návštěvníky z širokého okolí a my jsme na oba dny Hrnčířských trhů tradičně připravili benefiční točení na kruhu. Do pokladničky jste našemu hrnčíři Jakubovi vložili 3 817 Kč. Dalších úžasných 26 587 Kč získala Šicí dílna prodejem chňapek, taštiček, ubrusů a nejrůznějších zvířátek. Také děkujeme panu Mrázovi, který nám poskytl dar ve výši 1 500 Kč a především panu Izbickému za možnost prezentace Farní charity Beroun.

Proč a jak slavíme Velikonoce?

Proč a jak slavíme Velikonoce?

Jak se svou rodinou slaví Velikonoce zaměstnanec Farní charity Beroun a s čím je toto období spjaté, podle katolické tradice? S Pavlem Konrádem, pracovníkem sociální rehabilitace, která dává šanci lidem, kteří jsou dlouhodobě bez práce a domova, jsme si povídali v Domě Charity na Zavadilce.

Přednáška o bezdomovectví na Kladně

Přednáška o bezdomovectví na Kladně

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná zdravotnická škola Kladno (Havířská 1141) oslovila tým našeho Terénního programu s žádostí o přednášku na téma bezdomovectví. Povídání o životě na ulici a příklady z praxe sociálních pracovníků studenty zaujaly a jejich otázky a zájem o téma byly i pro nás velmi přínosné. Děkujeme za pozvání!

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

 

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400, 603 333 660

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz