PODPOŘTE NÁS

Příběh Dobré vůle: Charita Beroun mi pomohla k návratu mezi lidi

Příběh Dobré vůle: Charita Beroun mi pomohla k návratu mezi lidi

Příběh klienta Denního centra pro osoby bez přístřeší. 

Farní charita Beroun mi pomohla k návratu do společnosti, říká klient Denního centra pro osoby bez přístřeší v Berouně. Vyzpovídali jsme jej v rámci projektu www.dobra-vule.cz.

1) Co a proč Vás přimělo přijít sem do Denního centra?

Velký průšvih, o kterém bych nerad veřejně mluvil, ale přišel jsem tím o dočasný domov, bohužel v té době jsem ani nikde nepracoval, tak jsem si nemohl dovolit najít nějaké bydlení, neměl jsem ani na ubytovnu. Ocitl jsem se na ulici úplně sám, bez ničeho, jenom s tím, co jsem měl momentálně na sobě. Teprve později jsem si mohl ze svého domova nechat přivést nějaké své věci.

2) Jak dlouho jste byl bez práce a bez střechy nad hlavou?

Vlastně po celou dobu co jsem v denním centru, protože teprve minulý týden se mi podařilo najít si práci i s ubytováním. Do denního centra chodím přibližně asi tak rok a půl.

3) Řekl byste, prosím, jak konkrétně Vám služby centra, případně charity, pomáhají?

Pro mě osobně je nejdůležitější, že jsem měl jídlo a potom možnost odpočinku, protože když jste celou noc venku, stále jste ve střehu a nikdy nespíte tak tvrdě, jako doma. Když jsem neměl ani korunu, a než jsem si vyřídil nějaké peníze z úřadu práce, mohl jsem si pod charitou „vyzametat“ kredity (poukázky, pozn. FCH Beroun), které jsem pak utrácel hlavně za to jídlo a pak za noclehárnu, kde jsem mohl přes noc odpočívat. Jo a taky kamarádi, protože když si nemám s kým popovídat, tak je mi hodně smutno.

4) Vytkl jste si nějaký cíl?

Ano, mým cílem bylo dostat se z toho, myslím z té špatné situace, věděl jsem, že je pro mě nejdůležitější najít si zaměstnání a bydlení.

5) A už se Vám něco z toho povedlo?

Zrovna minulý týden jsem si našel zaměstnání, sice přes pracovní agenturu, ale mám to rovnou i s bydlením na ubytovně. Nejkrásnější na tom však je to, že se mi to povedlo v den mých narozenin.

pozn. redakce: Z našich zkušeností víme, že to, že klient začal pracovat, neznamená, že bude pracovat i za týden, měsíc…. Ale i samotná snaha je pro klienta velmi důležitá, a pro nás povzbudivá.

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

DMS DOBRAVULE 30
DMS DOBRAVULE 60
DMS DOBRAVULE 90

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
Farní charita Beroun obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Děkujeme!

Vše o DMS na www.darcovskasms.cz

zašlete DMS na číslo 87 777

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Farní charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz