Bezdomovci bezdomovcům

Bezdomovci bezdomovcům

Ve středu muži z azylového domu na Zavadilce vařili halušky. Jeden z nich odešel s napsaným lístkem do obchodu. Zelí, brambory, špek, vajíčka, hrubá mouka. Na večeři pro 12 dalších osob ubytovaných v domě stačil nákup za 120,- Kč. Pod dohledem vedoucího společně uvařili večeři, každá porce vyšla na 10,- Kč. Lidé v domě se střídají, ale pokaždé se najde někdo, kdo ani netušil, jaká dobrota se dá pořídit za tak málo peněz.

Cílem azylových domů je vyřešit situaci klienta a vrátit ho do většinové společnosti. Proto jsou zde sociální pracovníci, aby mu pomohli, podpořili a motivovali k činnostem, které nevedou k dlouhodobému setrvání v nepříznivé situaci. Jednou z činností jsou společná vaření klientů, která jsou součástí plánování měsíčních výdajů, kterého mnozí, po letech na ulici nejsou schopni.  Až opustí azylový dům, měli umět smysluplně nakoupit potraviny tak, aby si například uvařili na 2 dny. Sociální asistenti proto vytvoří s klienty nákupní seznam. Ti poté jdou nakoupit, případně se učí jak neutratit vše za colu, krabicové víno a cigarety. Dokázat si naplánovat nákup a umět si např. nakoupit i maso je pro mnoho z nich nové, jelikož pochází z prostředí, které tuto schopnost nevychovalo.

Kdokoliv máte zájem spolupodílet se na podpoře osob, kterým osud nepřál, a nejsou schopni si sami pomoci, ve Farní charitě budou rádi za vaše ozkoušené recepty. Potřebné jsou ty na laciná jídla, k jejichž přípravě není potřeba speciální vybavení.
Pište prosím na sekretariat@charita-beroun.cz

Vaše zkušenosti s receptem, přípravu jídla přímo v azylovém domě a následné hodnocení strávníků budete mít možnost sledovat prostřednictvím stránek a našeho facebooku.

vaříme haluškyvaříme haluškyvaření zaujalo i pana terapeuta pod stolem :-)

 

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

 

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400, 603 333 660

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz