PODPOŘTE NÁS

Sháníme kolegyni

Sháníme kolegyni

Rádi bychom přijali nové zaměstnance. Znáte někoho s chutí a energií, kdo by rád pracoval v sociálních službách a staral se o rodiny, které mají obtíže s penězi, s prací, ve vztahu? Rozklikněte prosím nadpis článku a čtěte dál.

Kdo jsem a co dělám?

Jmenuji se Klára Pazderová a jsem zaměstnankyně berounské charity, konkrétně sociálně aktivizační služby.
Je 8 hodin ráno a přicházím do své kanceláře v Lochovicích. Než vyjedu do terénu na první smluvenou schůzku, zkontroluji e-maily a vyřeším několik hovorů, protože telefonovat během návštěvy rodin by nebylo fér. Do služebního auta si připravím potravinovou a materiální pomoc pro potřebné rodiny a vyrážím.

Přijíždím před první dům. Již před domem stojí a vítá mne maminka Jitka s dcerou Kačenkou, jdou mi naproti. Matce předávám potraviny a Kačence malou dobrotu. Společně vcházíme dovnitř. S Jitkou řeším jejich současné nové bydlení. Společně pročítáme nájemní smlouvu a pomáhám při vyplňování žádosti o dávky státní sociální podpory. Jako matka samoživitelka nezvládne platit nájem bez pomoci státu. Kačenka si hraje, občas přinese ukázat obrázek, který namalovala. Povídáme si o budoucnosti. Kačenka půjde brzy do školky a Jitka chce začít pracovat. Radím jí s hledáním práce a domlouváme se, že až se příště uvidíme, poví mi, jak byla úspěšná a kdyžtak probereme další nabídky. Loučím se s oběma, sedám do auta a jedu na schůzku za maminkou Martinou a jejím manželem Jirkou.

Martina s Jirkou mají dceru Verunku, která s nimi bohužel nebydlí. Verunka má zdravotní postižení a jejich současná situace jim nedovoluje se o dceru dobře postarat. Verunku mají u sebe pouze o víkendech. Povídáme si o úklidu a o přípravách před příjezdem dcery. Martina s Jirkou spolupracují s naší službou už delší dobu a mají většinu věcí připravených. Společně si povídáme o plánech na víkend. Na svou dceru se moc těší. Nechávám Verunce malé překvapení ve formě sladkosti z potravinové sbírky. Loučíme se a já se vracím do kanceláře.

Sepíšu záznamy z obou schůzek a chvilku si odpočinu, čekají mne ještě 2 rodiny. Po obědě jedu za maminkou Petrou a jejími dětmi Honzíkem a Janičkou. Maminka s dětmi mne už čekají, jsme domluvené, že půjdeme na společnou procházku. Honzík a Janičkou jsou velmi živé děti, pobíhají okolo nás. Maminka je z nich občas unavená, neví si rady a trápí ji, že často neposlouchají. Na hřišti si hrají s ostatními dětmi – houpou se, sbírají kamínky. Mluvím s maminkou o hranicích při výchově. Nechávám maminku s dětmi na hřišti a jedu na dnešní poslední návštěvu.

Před domem již postává Michal, se kterým se máme učit matematiku. Maminka Lenka si neví rady a nedokáže synovi pomoci. Společně tedy sedáváme nad učebnicemi a sešitem. Svěřuje se mi, co by si přál k vánocům a bohužel vím, že to v jejich situaci nebude možné. V duchu přemýšlím, jak mu udělat radost. Myslím, že i malý dárek za snahu by ho dokázal motivovat školu nevzdávat. Látku, konkrétně mnohočleny, nakonec vysvětluji Michalovi i mamince. Té ukazuji pomůcky, které mohou pomoci Michalovi k lepším známkám. Vymezuji s matkou pravidla, které by si měli vzít za své. Po skončení schůzky se vracím do kanceláře.

Dnešní den uzavřu opět administrativou a přípravou na zítřek. V půl páté zavírám dveře své kanceláře a jdu za svými blízkými. Každý den je jiný. Někdy poklidný a podle plánu jako ten dnešní, ale občas musím řešit krizové situace. Jsem spokojená, práce mne naplňuje a baví. Starám se 18 sociálně slabých rodin z okolí Berouna a Hořovic. Jejich počet narůstá a vím, že by bylo přínosné i do stávajících jezdit častěji a pomoct nastartovat jejich samostatnost dříve.

Jestli znáte někoho, kdo má chuť a energii na práci jako je moje, ozvěte se mi prosím na telefon 724 057 670 anebo email: betlem@charita-beroun.cz. Farní charita nabízí na tuto pozici plný úvazek. Ze začátku bychom mohli jezdit spolu a poté byste měli svůj okruh rodin. A pokud nemáte sociální vzdělání, nevadí, Kurz pracovníka v sociálních službách si můžete dodělat časem.

Moc se těším na novu kolegyni či kolegu!

Klára Pazderová

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

DMS DOBRAVULE 30
DMS DOBRAVULE 60
DMS DOBRAVULE 90

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
Farní charita Beroun obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Děkujeme!

Vše o DMS na www.darcovskasms.cz

zašlete DMS na číslo 87 777

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Farní charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz