PODPOŘTE NÁS

Proč bych měl jít na benefiční koncert?

Rozhovor s producentkou Lenkou Koumarovou z The Prague Concert Co. s.r.o. o Benefičním koncertu SUZUKI MUSIC COLUMBUS pro Dobrou vůli.

 

V čem bude koncert v Berouně unikátní?

Návštěvníci koncertu budou moci vyslechnout klasická díla např. od J.S. Bacha, G. F. Handela až po moderní známá rocková díla v podání mladých, velmi talentovaných houslistů a jednoho cellisty z USA, kteří svůj hudební talent rozvíjí prostřednictvím tzv. Suzukiho metody.

 

A proč zahrají zrovna pro Charitu Beroun?

Společnost The Prague Concert Co., která se specializuje na organizaci koncertních turné zahraničních ansámblů, sborů a orchestrů spolupracuje s mnoha charitativními organizacemi nejen v Praze, ale i v celé České republice. U Charity Beroun je obdivuhodný její široký záběr. Pomáhá rodinám s dětmi, seniorům a lidem, kteří se dostali do svízelných životních situací a proto jsme rádi, že koncert amerického tělesa Suzuki Music of Columbus mohl být věnován právě této organizaci. Naši mladí a talentovaní hudebníci z USA budou vystupovat v Praze v Českém Muzeu Hudby a tento koncert bude taktéž věnován Charitě Beroun.

 

Co vlastně je na výukové metodě hry na houslí Dr. Suzukiho zajímavého?

U této výukové metody děti nejprve skladby poslouchají a posléze se je učí hrát. Skladby se nejprve učí poslechem a posléze hrají to, co již znají z poslechu. Stále se vrací k již zvládnutým skladbám, ke kterým se přidávají nové. Tím se rozvíjí i jejich paměť.

Je to podobné jako při učení mateřského jazyka, děti se nejprve naučí mluvit a teprve poté se naučí číst. Ke hře z listu se u této metody přistupuje až později, kdy děti zvládají základy techniky a mohou se při hraní soustředit i na čtení not.

Tuto výukovou metodu představil japonský učitel hry na housle Shinichi Suzuki, který se narodil v roce 1898. V roce 1945 založil ve městě Matsumoto svou vzdělávací akademii 'Talent Education', kde začal vyučovat hru na housle dle této unikátní metody. Metoda se posléze rozšířila do celého světa.

 

Je pravda, že se děti začínají hrát na housle již v raném věku? Od kolika let?

Ano, děti začínají s hrou na housle již v opravdu raném věku, již od 3 let. Nejdříve začínají trénovat postoj na modelech houslí z papíru a poté, co po krátké době zvládnou správný postoj a správné držení, přejdou teprve ke skutečnému nástroji.

 

Proč si myslíte, že by lidé měli na koncert přijít? Co se Vám osobně na tom líbí?

Návštěvníci budou moci při koncertu alespoň na chvíli zapomenout na starosti všedních dní a na chvíli se pozastavit a v neposlední řade zakoupením vstupenky přispějí na dobrou věc, neboť výtěžek z koncertu bude věnován dětem z Azylového domu Sv. Josefa. Bude to zajisté krásný kulturní zážitek.

 

Osobně se mi velmi líbí entusiasmus, nadšení a talent mladých hudebníků, kteří přijíždí až z USA a s radostí vystupují nejen ve velkých Evropských metropolích, ale i malých regionech. 

 

O orchestru SUZUKI MUSIC COLUMBUS se dočtete více na jejich oficiálních stránkách, kde si můžete poslechnout i krátkou ukázku z lekcí http://www.suzukimusiccolumbus.org/programs/

 

Koncert se koná 27.3. od 18,30. Na Plzeňce. Vstupenky (100,- Kč, rodinná 150,-Kč) je možné zakupit v MIC v Berouně nebo rezerovat na tereza.houskova@charita-beroun.cz

 

 

Tříkrálová sbírka 2019
Podpořte nás
 

DMS DOBRAVULE 30
DMS DOBRAVULE 60
DMS DOBRAVULE 90

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
Farní charita Beroun obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Děkujeme!

Vše o DMS na www.darcovskasms.cz

zašlete DMS na číslo 87 777

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Farní charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz