Tříkrálová sbírka v Berouně a okolí

Tříkrálová sbírka obrazem - koledníci zachyceni v Lochovicích, na Vižině, Praskolesích, Sv. Janě pod Skalou a v Berouně.
Fotografie ze Zdic, Hořovic a dalších míst přineseme později. 

 

Ulice Berouna, stejně jako jiných měst, jsou po celý rok přeplněny výběrčími desítek veřejných sbírek. I dobročinnost laskavých lidí, kteří chtějí pomoci ale má své limity. Naši tři králové bývali odrazeni negativními odpověďmi, setkávali se s nedůvěrou, a v naší aglomeraci předměstí hlavního města také s reakcí, že lidé již dnes přispěli v Praze.
Jako nový koordinátor Tříkrálové sbírky jsem se snažila regionální propagací alespoň zmírnit onu nedůvěru a vysvětlit veřejnosti, že pokud se rozhodne přispět, nemusí se bát o osud darovaných peněz. Díky negativním zkušenostem družinek z minulých let nám zůstalo jen pár skalních a bylo potřeba dát dohromady nové. Vše se ale povedlo nad očekávání a koledování přineslo radost všem. Děti si hrdě užívaly svoji roli a potěšeni každou pochvalou dospělého kolemjdoucího rostly jejich úsměvy na tváři. Jsme nabiti laskavým přijetím a případná nechuť vyrazit do ulic je tatam. Už teď se děti pošťuchují a nadšeně vymýšlí plány na příští rok, jak to provést, aby vykoledovaly co nejvíce peněžních darů.
Navštívili jsme malé obchody, školy, obecní úřady i rodinné domy a s písničkou psali na dveře K+M+B.
Kristus požehnej tomuto domu.
Za berounskou Farní charitu můžeme říct, že lidový zvyk - tradice žehnání a koledování v našem okolí neusnula, naopak se zdá, že se znovu probouzí.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří nám na ulicích šli naproti či otevřeli své dveře, zazpívali si s námi a mohli jsme se s nimi podělit o radost.
Obrovský dík patří samozřejmě všem šedesáti koledníkům a vedoucím skupinek za to, že věnovali svůj čas ostatním.

Celkovou částku, 42 690,- Kč jsme již odeslali na sbírkový účet Charity ČR.

Celých 65% částky putuje vždy zpět do regionu, ve kterém je vykoledována a tak pomůže činnosti berounské Farní charity. Jsme šťastni, že budeme moci naplnit avizovaný záměr a pořídit do Stacionáře sv. Anežky České pro seniory sprchovací křeslo, které zde leta chybělo. Vybírat na tuto pomůcku jsme začali již prosincovým adventním koncertem souboru Schola Gregoriana Pragensis, který se konal pod záštitou pana senátora Jiřího Oberfalzera a i díky finanční pomoci Nadačního fondu Letorosty nám výtěžek koncertu doplní částku potřebnou na nákup křesla.


Jitka Kebrlová, FCH Beroun

Tříkrálová sbírka 2021
Podpořte nás
 

 

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400, 603 333 660

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz