Nezapomeňte na Den bez paměti

Nezapomeňte na Den bez paměti

Co by měl člověk vědět a dělat, když jeho blízký trpí demencí? Den bez paměti, který proběhne na Palackého náměstí v Hořovicích 12. dubna 2017 vám nejen s touto otázkou pomůže. Zájemcům budou zdarma provedeny testy paměti, vyšetření tlaku či hladiny cukru v krvi. Zaměstnanci FCH Beroun Vám rádi poskytnou individuální poradenství.  

„Den bez paměti je jednou z aktivit, kterými chceme otevírat téma demence, pomoci lidem s demencí a pomoci rodinám, jejichž život demence výrazně ovlivňuje.“ říká Veronika Maslíková, vedoucí Domova sv. Anežky České v Berouně, specializovaného zařízení pro seniory s Alzheimerovou nemocí.

Jaké projevy syndrom demence provází, jakou formu podpory nemocný potřebuje a na co by měl myslet ten, kdo pečuje, se veřejnost dozví, pokud ve středu 12. dubna od 10 do 18 hodin navštíví stánek Dne bez paměti v Hořovicích.  Velkou prezentační akci v rámci projektu „Farní charita Beroun pomáhá neformálním pečovatelům“ podpořil starosta Hořovic, Dr. Ing. Jiří Peřina svoji záštitou.

„Rádi bychom rozšířili povědomí o tom, že je důležité poruchy paměti včas řešit a že je možné v počátečním stadiu výrazně prodloužit dobu, kdy projevy demence nebrání v plnohodnotném prožívání života. Veřejnost rovněž nabádáme k tomu, abychom všichni na jeden den odložili své externí paměti a trénovali náš vnitřní paměťový systém v mozku. Neboť trénování paměti je jedním ze způsobů jak aktivně přispívat k prevenci.“ dodává Maslíková.

Den bez paměti HOŘOVICE 2017

Leták akce je ke stažení zde.

Podpořte nás
 

Kontakt - Ústředí organizace

Farní charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz

 
 

FACEBOOK

http://www.facebook.com/CharitaBeroun