Beránek se těší na Vaše děti

Beránek se těší na Vaše děti

Dětská skupina Beránek, zařízení péče o předškolní děti, vzniká v prostorách Domu Charity na berounském Jarově. V tuto chvíli finišují dokončovací práce, umísťuje se nábytek, své místo nacházejí hry a hračky, otevírá se v pondělí 2. ledna 2017.

Herničky dětské skupiny jsou umístěny ve 2. patře Domu, ke kterému patří i vlastní uzavřená zahrada, kde na děti v teplém počasí bude čekat pískoviště a herní prvky jako např. klouzačka. K Domu Charity přináleží také jabloňový sad a výběh oveček, přes sad je též vlastní přístup do blízkého lesa, kam mj. chceme s dětmi chodit na procházku.

Výhodou dětské skupiny je pobyt dětí v malém kolektivu - nejvýše dvanáct dětí. Starat se o ně budou vždy dvě „tety“. Naše tety – chůvy mají pedagogické a zdravotnické vzdělání a zkušenosti s prací s nejmenšími jak z praxe, tak z domova - všechny jsou také maminkami.

Dětská skupina je určena nejmenším dětem cca od 2 let, počítáme s tím, že děti si zde budou zvykat na pobyt mezi dětmi bez maminek, není proto problém i umístění dítěte na kratší dobu během dne. Ideální doba je tři hodiny, zpočátku však je samozřejmě možné přivést syna či dceru na kratší dobu, tzv. „na zvykačku“ a samozřejmě je možné nějakou dobu strávit spolu s děťátkem přímo v herně.

Plán výchovy a péče odpovídá potřebám dětí předškolního věku a je maximálně přizpůsoben i dětem, které ještě nedosáhly tří let věku. V dětské skupině je stanoven i harmonogram dne, základní režim je ve skupině dětí potřebný – navozuje pocit jistoty. Děti vědí, co se zhruba bude dít a učí se přijímat základní pravidla. Činnosti budou přizpůsobené délkou (15 -30 min) i náročností těm nejmenším, děti budou motivovány k činnosti, nebudou však k ní nuceny. Plán a harmonogram dne, stejně jako ceník hlídání a stravného naleznete zde.

Abychom naplnili požadavky grantu ESF, při návštěvě Dětské skupiny je nutné krom Smlouvy o poskytnutí péče donést také Potvrzení o postavení na trhu práce, protože vybudováním dětské skupiny chceme podpořit zaměstnávání rodičů s malými dětmi. Všechny potřebné dokumenty jsou ke stažení zde anebo je dostanete osobně při návštěvě. 

Kontaktní osobou je Mgr. Ivana Vašků, telefon 602 945 017, mail: detskaskupina@charita-beroun.cz

Obracejte se na nás kdykoliv!

Kolektiv Dětské skupiny Beránek Farní charity Beroun

 

Podpořte nás
 

DMS DOBRAVULE 30
DMS DOBRAVULE 60
DMS DOBRAVULE 90

 Cena DMS je 30, 60 nebo 90 Kč,
Farní charita Beroun obdrží 29, 59 nebo 89 Kč. Děkujeme!

Vše o DMS na www.darcovskasms.cz

zašlete DMS na číslo 87 777

 
 

Kontakt - Ústředí organizace

Farní charita Beroun

IČ: 47514329, DIČ: CZ47514329

č. účtu: 364 904 369/0800

Adresa: Dům Charity, Cajthamlova 169, 266 01 Beroun 4 - Zavadilka

ID datové schránky: ujvg8ez

Telefon: 313 030 400

E-mail: sekretariat@charita-beroun.cz